Dlaczego znowu zapaliłeś i jak sobie z tym poradzić?

Osoby, które były uzależnione od nikotyny przez wiele lat i przeszły program odczulania metodą BezPalenia z przyzwyczajenia mogą sięgać do miejsc, w których były papierosy- lecz odruch ten będzie słabł z każdym dniem po zabiegu odczulania na biorezonansie.

Warto nadmienić, że po zabiegu aby nie paść ofiarą własnego nabytego odruchu, należy koniecznie pozbyć się posiadanych papierosów.

Efekt terapii biorezonansowej BICOM utrzymuje się nawet w towarzystwie osób palących i przebywanie wśród nich nie warunkuje chęci ponownego zapalenia.

Skuteczność terapii sięga około 80%. Zatem około 2 na 10 osób wraca na powtórny zabieg. „Dlaczego zapalili?” Odpowiedzi są trzy:

  1. SYTUACJA STRESOWA- Reagując na nią, aby rozładować swoje zdenerwowanie sięgnęli po papierosa. Zapalony papieros im nie smakuje, ale mogą ponownie nauczyć organizm do spożywania dużych dawek toksycznych substancji z papierosa
  2. CIEKAWOŚĆ i PRZEKORNOŚĆ – osoby ciekawe reakcji swojego organizmu po terapii sięgają po papierosa, by udowodnić, że to i tak nie zadziała (niedojrzała postawa – brak chęci pozbycia się nałogu)
  3.  ZLEKCEWAŻENIE NAŁOGU,  osoby które odniosły sukces i przestały palić – ponownie się wciągają np. po kilku latach gdy myślą że mogą sporadycznie zacząć podpalać sobie papierosy.

Jedynymi objawami jakie mogą wystąpić po zabiegu, to skutki wydzielania toksyn z organizmu np.: suchość, w gardle, metaliczny posmak, a także senność i potliwość. Objawy te mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Dlatego wysoce wskazane jest:

  • picie wody w ilości 1,5 – 2 litrów, przez okres 7 dni ( licząc od dnia poprzedzającego terapię)
  •   w celu usunięcia toksyn wydalanych przez organizm częste stosowanie prysznica  lub kąpieli w wannie
  •  Codziennie przez 28 dni zażywać witaminę C, warzywa i owoce np. jabłko, marchewkę, seler, pietruszkę, pestki dyni , słonecznik etc.
  •  W miarę możliwości wizyta w saunie raz w tygodniu przez okres miesiąca ,
  •  W ciągu pierwszych 3 tygodni wzmożona aktywność fizyczna

Natomiast spożywanie kawy, alkoholu oraz mocnej herbaty do dwóch dni po zabiegu nie jest wskazane i może osłabić efekt terapii.

Terapię antynikotynową metodą biorezonansu należy traktować jako formę konkretnej pomocy w pozbyciu się nałogu nikotynowego. Aby osiągnąć zamierzony cel niezbędne jest zdecydowana chęć pozbycia się nałogu oraz  samodyscyplina . Sam proces rzucenia przebiegnie zdecydowanie łatwiej i pewniej, niż w przypadku nieskorzystania z metody. Należy jednak pamiętać, iż to od samego człowieka ostatecznie zależy czy rzuci palenie czy powróci do nałogu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie biorezonansowej BICOM w terapii antynikotynowej ? Wejdź na stronę: www.biorezonansowe.pl